Okno Passiv Line Ultra

Strona główna
Ventana - okna na wymiar jelenia góra - bramy garażowe - drzwi - stolarka okienna

Okno Passiv Line Ultra

Najcieplejsze certyfikowane okno pasywne przeznaczone dla budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego. Dzięki zastosowaniu nowowczesnych technologii okna posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę, będąc swoista tarczą chroniącą nas przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Okno Passiv-line Ultra może znacząco obniżyć zapotrzebowanie na energię pierwotną co wyraźnie poprawia bilans energetyczny budynku.

W tym systemie zastosowano rozwiązanie techniczne polegające na:

      w profilach zamiast wzmocnień zastosowano termoplastyczne wkładki wzmocnione włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed firmy BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową. Dzięki temu uzyskano parametr dla zestawiania ramy i skrzydła okna wymagany bezwzględnie dla konstrukcji pasywnych.

      w standardzie wyposażone w pakiet trzyszybowy, dwukomorowy o Ug=0,5 (W/m2K) z wklejoną szybą ECLAZ, dzięki której do pomieszczenia a przepuszczane jest 10% więcej światła Lt oraz energii słonecznej, co pozwala na pozyskiwanie darmowej energii cieplnej ze słońca.

      zastosowanie ciepłej ramki SWISSPACER ULTIMATE, uznanej przez Instytut w Darmstadt jako niezbędnej do spełniania wymogów dla okien pasywnych, zmniejszającej zdecydowanie mostek termiczny na styku ramki z szybami.

      Wysokiej szczelności, co jest kolejnym warunkiem jakim musi wykazać się konstrukcja okienna żeby mogła uzyskać status okna pasywnego, uzyskany wynik to : szczelność Q100 = 0,06 m3/(hm).

 

Korzyści zastosowania tego produktu:

      Energooszczędność - czyli znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, ponieważ okna przepuszczają do wewnątrz więcej energii niż odbijają

      Zdecydowanie lepsza termoizolacja,

      Zminimalizowanie straty na poziomie szczelności okna , ze względu na praktycznie brak wymiany powietrza przy oknie zamkniętym

      Wyeliminowanie mostków termicznych nawet na poziomie ramki i jej styku z szybą

      Lepsza izolacyjność akustyczna dzięki w klejonej szybie i potrójnemu zestawowi uszczelek

 

wyposażenie w standardzie:


      środkowa wysokość klamki

      okucie SIEGENIA TITAN AF

      PAKIET BEZPIECZEŃSTWA

      zaczepy antywyważeniowe do 4szt w skrzydle R i RU

      wszystkie rolki na skrzydłach grzybkowe, obrotowe, samonastawne KoPiBo

      skrzydło RU - wyposażone w palcowy podnośnik skrzydła w dolnym narożniku, zintegrowany z blokadą błędnego położenia klamki

      skrzydła RU – mikrowentylacja

      zatrzask antyprzeciągowy w skrzydle RU w funkcji U

      skrzydło RU wyposażone w rozwórki ze wspomaganiem przy zmianie funkcji uchylnej w zamkniętą.

      wypełnienie dolnego rowka okuciowego uszczelką


 

Okna produkowane w nowatorskiej technologii V-Perfect, która polega na precyzyjnym zgrzewaniu profili, umożliwia ich połączenie bez konieczności stosowania oczyszczarki do naroży. Skutkuje to uzyskaniem wyjątkowego efektu łączenia profili bezwypływkowego, które staje się niemal niewidoczne dla ludzkiego oka.

 


Galeria zdjęć dla oferty Okno Passiv Line Ultra.

Zadzwoń do nas
+48 696 222 263
Napisz do nas
ventana@jelenia.com