Okno Veka 82

Strona główna
Ventana - okna na wymiar jelenia góra - bramy garażowe - drzwi - stolarka okienna

Okno Veka 82

Okna w systemie VEKA SL 82 są skierowane do najbardziej wymagających i poszukujących trwałych rozwiązań klientów. Profil VEKA SL 82 produkowany jest w klasie A (grubość ścianek zewnętrznych minimum 2,8 mm) i w siedmiokomorowej zabudowie ościeżnicy i sześciokomorowej zabudowie skrzydła. Dzięki temu uzyskał on wysokie parametry izolacyjności cieplnej na poziomie Uf + 1,0 W m2/K. Odpowiednio dobrane i zastosowane kształtowniki zbrojenia ze stali pozwalają na budowę wysokogabarytowych okien odpowiadającym obecnym trendom architektonicznym.

Standardowo okna na profilach VEKA SL 82 wyposażone są w dwukomorowy pakiet szybowy (trzy szyby) o współczynniku Ug- 0,5 W m2/K co w efekcie połączenia z samym profilem pozwala na uzyskanie wysokiego i pożądanego wyniku przenikalności cielnej całego okna na poziomie Uw = 0,8 W m2/K . Taki parametr charakteryzuje tylko okna o najwyższych właściwościach energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności.

 

Dodatkowym atutem w budowie tego okna na profilu VEKA SL 82 jest układ trzech uszczelek, który doskonale izoluje użytkownika od hałasu, wilgoci i zimna. Ponadto dzięki trzem uszczelkom w ościeżnicy zostaje ona naturalnie podzielona na komorę wodną – przez którą odprowadzamy wodę opadową na zewnątrz i komorę suchą w której pracują okucia. Okucia tym samym nie mają kontaktu z wodą opadową dzięki czemu ich żywotność zdecydowanie się wydłuża . W tym typie okna stosujemy najnowocześniejsze rozwiązanie okuciowe na świecie – Siegenia Tytan AF. W standardzie okucie to posiada obrotowe, samonastawne rolki, zmniejszające opory jakie odczuwamy na klamce podczas zamykania okna do minimum oraz podnośnik skrzydła dbający o prawidłowe wprowadzanie skrzydła w ościeżnicę (przy oknach RU) a także mikrowentylację. Ze względu na to, że okna produkowane w systemie VEKA SL 82 dedykowane są do domów jednorodzinnych standardowo wyposażono je w zaczepy antywyważeniowe (od 2 do 4), zdecydowanie utrudniające włamanie do budynku.

 

Zalety profili VEKA SL 82:

      Głębokość zabudowy 82 mm

      7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła

      Współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K

      Wariant standardowy z dodatkową uszczelką środkową to układ trzech uszczelek (zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej) doskonale izolujący hałas, zimno, wilgoć i przeciągi.

      Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608)

      Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań

 

 

 

Wyposażenie w standardzie:

      środkowa wysokość klamki

      okucie SIEGENIA TITAN AF

      PAKIET BEZPIECZEŃSTWA

      zaczepy antywyważeniowe do 4szt w skrzydle R i RU

      wszystkie rolki na skrzydłach grzybkowe, obrotowe, samonastawne KoPiBo

      skrzydło RU - wyposażone w palcowy podnośnik skrzydła w dolnym narożniku, zintegrowany z blokadą błędnego położenia klamki

      skrzydła RU – mikrowentylacja

      zatrzask antyprzeciągowy w skrzydle RU w funkcji U

      skrzydło RU wyposażone w rozwórki ze wspomaganiem przy zmianie funkcji uchylnej w zamkniętą

      wypełnienie dolnego rowka okuciowego uszczelką

 

Okna produkowane są w nowatorskiej technologii V-Perfect, która polega na precyzyjnym zgrzewaniu profili, umożliwia ich połączenie bez konieczności stosowania oczyszczarki do naroży. Skutkuje to uzyskaniem wyjątkowego efektu łączenia profili bezwypływkowego, które staje się niemal niewidoczne dla ludzkiego oka.

 

Galeria zdjęć dla oferty Okno Veka 82.

Zadzwoń do nas
+48 696 222 263
Napisz do nas
ventana@jelenia.com